• 70°

Smart Kids: Davie Schools academic honor students listed

Central Davie

Academy

Grade 7

A/B Honor Roll – Kaylee Bledsoe.

Grade 8

A Honor Roll – Jordan Etchison.

A/B Honor Roll – Ariana Bennington.

Grade 10

A/B Honor Roll – Owen Lemm.

Cooleemee Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Brianna Abshire, Kolten Coble, Emma Cox, Hudson Fleming, Jael Granadero-Provisor, Lillian Hicks, Delaney James, Brody Lagle, Sofya Paniagua, Aubrey Reavis, Natalee Short, Sekaiah Taylor, Kalista Walker.

A/B Honor Roll – Madison Akers, Alexza Ayala, Lilliana Barnett, Skyler Boardman, Jorja Burgess, Piper Crotts, Jayden Franklin, Anna Gamble, John Howell, Anna Jones, Ava McMahon, Aubrey Moran, Aubree Sanchez, Shepyrd Smith, Tanner Taylor, Austin Thompson, Jerry Trent, Jason Voss, Malachi Wilson.

Grade 4

A Honor Roll – Aidan Arnett, Macie Froelich, Yunniel Hernandez-Rodriguez.

A/B Honor Roll – Cameron Billenstein, Aaden Coone, Xiadany DiazGuerrero, Caleb Frye, Aubrey Harris, Bowen Link, Maurice McKee, Rylee Neal, Payton Rogers, Jayden Stokes, Victoria Tapia-Apolonio, Noelle Walker, Kayden Young.

Grade 5

A Honor Roll – William Arnett, Amie Cranfill, Noah Dulin, Jeffrey Hartness, Sylas Johnson, Olivia Jones, Angelique Salas-Barreto, Chloe Whitcombe.

A/B Honor Roll – Urijah Clemons, Mariah Crotts, Taylor Cummings, Harlee Hartman, Nathaniel Hicks, Aiden Houser, Katie Hutchens, Bailey Kelley, Haley Miller, Bella O’Neal, KayLeigh Reid, Hayden Rennix, Austin Samuels, Tate Sechrest, Malloree Simmons, Caleb Williams, Ellie Wilson.

Cornatzer Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Ella Alexander, Ismael Barrera, Isabelle Clark, Kaelynn Curran Navarrete, Isabel Fincannon, Kinsley Harbour, Jamison Kanbar, Landon Murphy, Deanna Myers, Nora Nichols, Samantha Overby, Suzanne Robinson, Sierra Tardell, Taylor White.

A/B Honor Roll – Zander Carter, Aiden Cohrs, Kierra Craig, Nathalie Hernandez, Harrison James, Porter James, Alexis Jones, Liliana Kent, Landon Lauck, Nevan Mabe, Evan Painter, Matthew Shaver, Hazen Shrewsbury, Maleah Sparks, Peyton Wogatzke.

Grade 4

A Honor Roll – Anthony Acosta, Kyndall Bailey, Mason Canter, Bentley Carter, Annabelle Day, Zoey Dillard, Addison James, Daniela Morales, Josiah Ramirez-Flores, Landon Reinsvold, Sydney Ward, Noah Wogatzke, Mia Wyatt.

A/B Honor Roll – James Blue, Zoey Cannon, Ayden Davis, Douglas Davis, Carson Espey, William Hendrix, Mason Hepler, Luke Hutchens, Jackson Jennings, Meredith Jones, Jaslyn Lopez-Leon, Brenan Mabe, Emily Nelson, Samuel Paugh, Delilah Rosales-Cardenas, Kloie Shores, Callie Sparks, Mason Spaugh, Zoe Summers, Kyndall Upright, Daniel Vargas-Marcelino, Adrian Villa, Josephine Warren.

Grade 5

A Honor Roll – Seager Brooks, Madison Dunaway, Emily Hernandez, Carter Hoots, Natalie Quance.

A/B Honor Roll – Mary Asbury, Lake Carver, Hailey Chaudoin, Ayden Chilton, Addison Gaddy, Kaleb Gauntt, Paxton Lewis, Taylor Richardson, Bradley Shrewsbury, Garrett Whitaker.

Davie County High

Grade 9

A Honor Roll – Hayden Moore, Jason Aguila-Carrillo, Caden Alderman, Jerred Alexander, Parker Bailey, Kadence Bogard, Ian Boger, Sophia Brady, Elijah Branham, Grace Butler, Luke Clark, Joshua Clodfelter, Ali Cranfill, Macy Davenport, Aiden Davis, Richard Dingler, Savannah Dixon, Cooper Drum, Erin Fincher, Lauren Forbes, Micah Fryar, Evan Gale, Makenna Groff, Dylan Hanes, Kathryn Harpe, Jada Harris, Grayson Haynes, Sophia Heagle, Carter Helton, Adam Hill, Owen Horne, Laney Jaycocks, Hailey Johnson, Slade Keaton, Jordan Kistner, Caroline Lakey, Sarah Lawson, Jacob Leonard, Skylar Link, Kadence Lynch, Steven McBride, Gracey McFarland, Spencer Melton, Ashley Newsom, Landon Novak, Lauren O’Connor, Sydney Phelps, Christian Pope, Melia Privett, Kelly Reichard, Stuart Robinson, Christopher Robison, Joseph Sainz, Jackson Shore, Macey Smith, Ella Spicer, Blake Stokes, Isabella Suarez, Bonnie Taylor, Gabriella Thompson, Matthew Tran, Coleman Trivette, Natalie Valencia-Angel, Sierra Walker, William Wands, Kera Williams, Abigail Wilson, Harmony Young.

A/B Honor Roll – William Allard, Fletcher Allen, Alexander Anderson, Ashtyn Andrews, Hannah Beale, Sebastian Bellomo, Cooper Bliss, Sarah Castevens, Brady Chilton, Zoey Cleary, Sean Coates, Evan Copeland, Nathan Crotts, Robert Cuthrell, John Davis, Kaitlynne Dillon, Emily Dixson, Zane Dyson, Bryce Ellis, Kyleigh Ewing, Patrick Foil, Matthew Freeland, Samantha Froelich, Grayson Garwood, Kenadi Gentry, Gabrielle Grenier, Charish Griffin, Taha Guver, Allison Hardin, Kendal Harnsberger, Morgan Harrington, Addison Hendrix, Yarelis Hernandez-Lemus, Asher Holcomb, Marty Jacobs, Cindy Jaimes-Ramos, Samantha Jones, Coleman Lawhon, Camden Leonard, Maria Marcelino, Lance Martel, Jace Martin, Tyler Matthews, Robert McGrew, Hannah McMillian, Bruce Mendoza-Romo, Abigale Miller, Ty Miller, Aaron Morris, Joshua Nail, Calvin Phelps, Adam Potts, Ethan Ratledge, Allison Reese, Braeden Rodgers, Leslie Rodriguez Pano, Erika Rodriguez-Hernandez, Jonathan Rueda Romero, Maggie Russell, Francheska Salazar, Jayla Sales, Ashley Santos-Salas, Jenna Scully, Taylor Smith, Peyton Spaugh, Savannah Stegall, Kevin Stephens, Emma Teague, Hunter Testa, Arthur Tilley, Deseree Turner, Emily Tutterow, Stephen Vernon, Evan Walker, Sarah Waller, Gavin Williams.

Grade 10

A Honor Roll – Parker Aderhold, Montgomerie Belk, Marlee Bishop, Reagan Brooks, Claire Brown, Stephanie Bueno-Chiquito, Samantha Burcham, Tyler Butler, Alyssa Cashwell, Caleb Childress, Caden Coble, Katelyn Cohen, Addam Coone, Bentley Dancy, Alex Dorsett, Kirsten Dwyer, Katherine Freeland, Zoie Galloway, Emily Garner, Katelyn Giordano, Bryce Graney, Emma Green, Leah Grimes, Nolan Haskin, Nicole Korczyk, Alexandra Kulis, Olivia Lewellyn, Emma Light, Anna Lowery, Raven Marchant, Hazel Marion, Reed Marion, Sarah Marklin, Amber McCullough, Caleb McDaniel, Emily Medrano, Allison Medves, Eva Miller, Leslie Newsom, Savannah Norman, Keelyn Oakes, Diya Patel, Ethan Price, James Rhile, Madelyn Rogers, Joshua Sainz, Caden Seaford, Raelin Sheets, Ethan Silvey, Emaline Sloane, Heidi Tifft, Emerson Vanzant, Hayden Williams, Palmer Williams, Robert Williams, Marc Winfrey, Kyzer Young, Avery Yount.

A/B Honor Roll – Mia Abbott, Sophia Aguayo-Bermudez, Riley Almond, Reagan Anderson, Bryan Argueta Bonilla, Emily Ayers, Karrigan Beal, Helena Berrier, Alia Bishop, Lauren Booth, Wesley Brooks, Andrew Brown, Danielle Brown, Zoe Carlton, Kathryn Cheek, Morgan Creason, Tyler Creel, Ellanore Davis, Hunter Davis, Tenia Davis, Rebecca Devericks, Caroline Dill, Sydney Dirks, Emma Dunn, Makayla Duty, Audrey Dyson, Hunter Dyson, Ty Dyson, Sydney Ellis, Charlie Frye, Blake Gammon, Camren Godbey, Conrad Greene, Jonathan Gunter, Joel Hall, Noah Harris, Haley Hawks, Emma Hayes, Justin Hayes, Carter Heaton, Holyn Hedrick, Jaina Hernandez-Gama, Filomena Herpfer, Lila Hunter, Camden Hurst, Savannah Ivey, Grace Jacobs, Angela Johnson, Somer Johnson, John Jones, Ian Kaney, Connor Keaton, Madelynn Keller, Maelynn Kenney, Kiah Mathis, Hailey McCue, Emma McDaniel, Sarah McDowell, Sebastien McEwen, Jacob McKissick, Levi Miller, Colby Moore, Jay Niland, Desmond Oliveri, Lizbet Osornio-Avilez, Cierra Peebles, Alysa Perry, Zeb Pilcher, Karlie Quinn, Emma Reavis, Kaylee Robertson, Yadhira Rodriguez-Godinez, Angel Rodriguez-Mondragon, Alejandro Rosas, Nicholas Ruff, Bridgette Scott, Cheyenne Scott, Mason Shermer, Chesney Shook, Tyler Shore, Parker Simmons, Summer Simpson, Brodie Smith, Kaidence Smith, Noah Smith, Faith Sorge, Savanna Stain, Caleb Stewart, Case Swan, Cadyn Tanis, Holden Tanis, Hunter Teague, Nolberto Vargas-Marcelino, Harrison Walters, Maycee Wiles, Gracie Wilson, Courtney Woody, Chloe Young, Ryan Zaferatos.

Grade 11

A Honor Roll – Collin Bailey, Adam Binkley, Sebastian Booe, Trotter Byerly, Mary Cain, Tate Carney, Noah Chaffin, Maclain Coords, Kyndall Correll, Elizabeth Cruz, Deanna Curll, Margo Deal, Whitney DeLoach, Heidi Dix, Bailey Dyson, Daisy Espinoza, Owen Fender, Ethan Frye, Ashley Garcia-Abarca, Austin Glass, Riley Hoge, Benjamin Hoke, Laurin Hoke, Chloe Horton, Isabella Humphries, Jenna James, Lucas Johnson, Jasper Johnston, Peyton Justice, Cody Karl, Davin Kauserud, Elijah Kennedy, Madeleine Kulis, Isabel Lane, Daniel Lawson, Nathan Linville, Riley Little, Aimee Loj, Caleb Mathis, Faith Maxwell, Jaylen McDaniel, McKenzie Mixon, Kaylyn Nuckols, Isabelle Pitts, Jacob Powers, Rachel Quance, Brian Reyes, Lillie Rollins, Hope Scarlett Faircloth, Colton Sessoms, Shelby Smith, Thomas Smith, Alexander Speckin, Samantha Taylor, Aria Tronsen, Jacob Weidman, Caleb West, Cooper White, Lacy White, Dallas Yount, Katy Zwanzig.

A/B Honor Roll – Madison Abrams, Ali Angell, Wyatt Armsworthy, Evan Barr, Chloe Beal, Michael Beck, Sara Bishop, Andrew Blanco, Andy Blanco, Andrew Brown, Jake Bucklin, Davis Byers, Christine Cao, Dyllan Causey, Joshua Clark, Emory Crawford, Charles Crenshaw, Kendall Cromer, Amber Crouch, Krystal Davis, London Dirks, Ethan Doub, Jacob Durham, Sadie Eddinger, Christopher Enriquez Jimenez, Raegan Estep, Marcie Estes, Angel Fearrington, Evelin Flores Sandoval, Quentin Frost, Lucas Griffith, Jesus Guzman-Perez, Naomi Hellard, Peyton Helton, Zaira Hernandez-Lemus, Seth Hill, Brooke Hutton, Maliyah Ijames, Riley Ireland, John Jarvis, Maxwell Junker, Austin Kiser, Skylette Koon, Jenna Lee, Landon Leonard, James Little, Kimball Little, Nia Mason, Charles McCormick, Mark Metcalf, Lacey Moore, Cassidy Nichols, Deasora Norman, Manuel Nunez, Ryan O’Connor, Kaisee Osborne, Deacon Parker, John Parker, Ava Rajacich, Jose Ramirez Arcos, Sean Riordan, Sierra Rivera, Breanna Rutledge, Kayleigh Sagendorf, Lizbette Sanchez-Nava, Reece Sigmon, Mackenzie Smith, Bailey Snow, Kristian Summers, Cole Swade, Laura Tatem, Evelyn Wai, Lauren Warlick, Cole Warner, Elise Weidman, Madelyn Whitt, Jacob Whybrew, Savannah Willard, Spencer Williams, Marielle Youker.

Grade 12

A Honor Roll – Sarah Allard, Logan Allen, Mia Allen, Elijah Atkins, Ava Bandy, Sophia Barnett, Amelia Baysinger, Savannah Beeker, Caroline Bliss, Robert Bostic, Caleb Bowling, Samuel Briggs, Kennedy Burton, Ashley Butero, Addyson Cox, Dylan Curll, Angel Davidson, Tatum Davis, Rachel Devereaux, Natalie Dixon, Larsen Doares, Elizabeth Dorsett, Katie Dyson, Erin Engstrom, Sadie Essic, Candice Foster, Nathaniel Haskin, Tyler Hayes, Emma Helton, Nathan Horne, Emma Hunt, Luca Iacopi, Edgar Jaimes-Ramos, Emma James, Presley Jones, Hannah Keller, Madelyn Kenney, Kendall Kinser, Isabella Kite, Kaylee Krause, Morgan Kreger, Moriah Little, Haley Lyons, Lucano Marks, Anna McCullough, Luke Morton, Laura Newsom, Jackson Nixon, Anna Ortiz, Rebecca Petersen, Sarah Petersen, Alexander Petros, Logan Ramsey, Mary Catherine Rolland, Turner Rosenbaum, Tyler Ruble, William Schultze, Cheyenne Seaman, Annabelle Shaw, McKenzie Stakely, Hailee Stanley, Luke Stillson, Joshua Sutton, Savannah Swisher, Adam Szewczyk, Erika Terry, Timothy Thurlo, Valerie Vides, Carly Wall, Luke Williams, Kennedy Wise, Abigail York.

A/B Honor Roll – Bethany Adams, Kelli Allen, Lillie Allen, Yasmin Andrade, Gavin Arrington, Korrie Beauchamp, Jorge Bibriesca, Joshua Blizard, Lucille Bomar, Nathan Brooks, Justin Collins, Madison Collins, James Cornatzer, Pacey Correll, Reed Cunningham, Hollie Dix, Ryan Fussell, Alice Grubb, Patrick Horne, James Horton, Makayla Johnson, Brett Kaufman, Gavin Keaton, Robert Landry, Taylor Latham, Nadaliegh Lewis, Elena Lopez, David Marion, Heather Martinez, Isaac McCullar, Janelle Melton, Hannah Morgan, Melanie Mosso, Cole Myers, Briseida Olea-Vargas, Stephen Otto, Ethan Page, Skyler Pellicer, Mallie Poplin, Madison Purvis, Karley Queen, Jack Reynolds, Trevor Richardson, Hayley Robertson, Stuart Robertson, Hannah Roels, Alexis Salazar, Kinsley Sawyer, Mason Seats, Madison Shaver, Lauren Shore, Madison Smith, Tyler Snyder, Elizabeth Solorzano, Richard Stewart, Summer Thurlow, Elizabeth Tilley, Danny Torres Ramirez, Aidan Treier, Coleman Turner, Rhyne Watts, Andrew Wilson, Samantha Woody, Ethan Woollard, Roman Yauri, Lauryn Yountz.

Davie Early

College High

Grade 9

A Honor Roll – Haley Benge, Mia Carrillo Chico, Alexzandria Fattaleh, Ashley Holly, Kevin Romero-Ruano, Lucas Shoffner, Logan White, Brianne Winfrey, Sandy Zelaya Gomez.

A/B Honor Roll – Addison Chaffin, Zachary Cranfill, Mariana Fuentes-Roberts, Alexandria Golden, Elizabeth Hollar, Eymi Jimenez-Pastor, Daniel Keyser, McKenna Ledford Roberts, Destiny Lyons, Kylie McClamrock, Iris Morales, Abigail Norrell, Ellen Ramos-Mosso, Lucas Ranker, Raquel Sanchez-Teran, Samantha Scoggins, Brianna Stevenson.

Grade 10

A Honor Roll – Alicia Allen, Charlotte Anderson, Jordyn Cassada, Lee Catlett, Brandon McDevitt, Cyndle Nix, Luke Olinger, Briella Thomas, Corena Whittaker.

A/B Honor Roll – Ivan Fernandez, Andrew Law, Tiffany Pifer.

Mocksville Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Ava Cline, Ava Greene, Connor Henry, Evie Keller, Emerson Lyons, Riley Miller, Maxwell Retko, Emma Snow, Katherine Welborn.

A/B Honor Roll – Paloma Battle, Raegan Campbell, Nyela Chambers, A’lonnah Frasier, Kirby Green, Kylie Greer, Andrea James, Chloe Lingerfelt, James Martin, Sofia Martinez, Crosby Parker, Adilene Rodriguez-Godine, Luke Rosenquist, Chelsea Santiago-Gutierrez, Amarion Stockton, Karissma Stockton, Abram Taylor, Olivia Thomson, Harper Whiteside, Alaina York.

Grade 4

A Honor Roll – Sullivan Christensen, Rowan Craver, Amelia Elledge, Kady Joyce, Iris Marion, Clara Parsley, Emma Phommavanh, Chloe Roberson.

A/B Honor Roll – Addyson Adkins, Omar Catalan, Emanuel Cheek, Ty Cozart, Clay Dinkins, Dev Gandhi, Allura-Prisma Lilly, Ruby Marion, Kaydence Mock, Emberly Moxley, Carson Newman, Araceli Rosier, Kaleem Stevenson, Josiah Warren, Grace Youker.

Grade 5

A Honor Roll – Arleth Amaya Paz, Scarlett Brock, Honor Draughn, William Martin, Benjamin Sheek.

A/B Honor Roll – Gavin Adams, Anthony Andrade, Amelia Battle, Annaleigh Deel, Avery Gosnell, David Hernandez-Moreno, Keira Lynch, Alexis Pierce, Sophie Treier, Jeremy Villatoro, Adysen Weymouth, Preston Young.

North Davie Middle

Grade 6

A Honor Roll – Joshua Baker, Leah Bowers, Emersyn Brown, Brady Carter, Dylan Cassetta, Ethan Christie, Avery Cuthrell, Lilly Foster, Leah Gibson, Ty Greene, Chad Hardin, Meredith Harpe, Lochan Holcomb, Lidia Marsch, Clancy Morris, Landry Parsons, Katelyn Price, Mack Ridenhour, Tyler Sain, Cole Spade, Porter Spann, Ella Stage, Jayda Steele, Tanner Steinour, Chloe Waddell, Camden Welch, Alex York.

A/B Honor Roll – Mary Addis, Maliyah Allen, Bella Bailey, Alexander Bowles, Brittyn Carrier, William Carter, Matthew Crotts, Lillian Davis, Jeremy Dickerson, Kiley Evans, Hayden Gavura, Jaden Godbey, Ava Hale, Alyssa Hinson, Michael Howard, Giovanni Ibarra, Chesney Keaton, Scarlett Kelehar, Avarie Martin, Colt Miller, Caroline Mitchell, Makayla Nguyen, Ian Patton, Ronald Perez-Villanueva, Madeline Ratledge, Alexander SerranoHernandez, Hunter Stephens, Jonas Strickland, Parker Vaughan, Eli Weymouth, Spencer Wilson, Bridget Wood, Shyanne Woodall, Nautica York.

Grade 7

A Honor Roll – Jonah Almond, Jackson Barrett, Weston Beck, Emily Bueno-Chiquito, Adriana Bullard, Louise Burt, Bracken Byington, Casey Cao, Jaxon Cruse, Chloe Dzeskewicz, Isabella Gullion, Latham Hancock, Linsey Hancock, Noah Harper, Lillie Hartness, Fuller Holt, Gage Jackson, Ethan Lakey, Naomi Leonard, Madison Lewis, Alexis Marion, Alyssa Marion, Addison Mckay, Sophie Moore, Nathan Nuckols, Ella O’Toole, Robert Parks, Lilly Pfaff, Clara Phelps, Erik Pope, Gavin Reese, Chloe Smith, Margaret Smith, Carter Spillman, Jackson Sulecki, Ava Tomlinson, Jake Vaughn, Abbigail Vest, Ada Wallace, Elijah Weese, Cody White, Luke Wollner.

A/B Honor Roll – Giovanni Alcacio, Mason Baune, Joshua Bueno Navarro, Ariana Burrows, Mia Clemo, Andrew Davis, Haylie Faggart, Gracie Finley, Olivia Hefner, Seth Johnson, Nicklaus Kelly, Roger Luna-Casco, Sidney McGrew, Hannah Meacham, Brily Moore, Ashley Naylor, Aaliyah Shaw, Joshua Whitaker, Matthew Wilson, Augustus Wyer.

Grade 8

A Honor Roll – Ashlyn Atkins, Leland Bolin, Madison Bowles, Avery Carter, Caleb Coble, Carleigh Croom, Sophia Dill, Gracie Gobble, Aubrey Godbey, Amera Guy, Emilee Hillard, Julia Hines, Emma Hobbs, Tucker Hobbs, Coy James, Cayden Kennedy, Landon King, Raelyn Lankford, Jaydon Leonard, Kaylee Lynch, Amber Lynde, Rocelynn McKay, Olivia Mixon, Caitlyn Nicholson, Delaney Parsons, Christopher Patton Jr, Cecelia Pitcher, Riley Potts, Sierna Purkey, Bailey Schultze, Jaden Sink, Quinn Smeeton, Hanna Steinour, Barrett Taylor, Levi Taylor, Annabelle Trivette, John Weese, Hailey Whittaker, Rylie Yount.

A/B Honor Roll – Ellie Addison, Bailie Armsworthy, Brisa Bello, Jasmine Brickey, Ty Carter, Maggie Caudle, Cielo Garcia-Ramirez, Audrey Gentry, Tyler Hill, Eden Ijames, Kathryne Kilby, Brayden Kreger, Traci Latham, Katie Lewis, Adrienne Long, Amiyah Marion, Bryce McPherson, Cadence Minns, Cameron Owens, Carson Queen, Kelsy Ramos-Mosso, Jason Renfro, Ariel Rodriguez-Hernandez, Fernando Rosas, Kendra Scott, Vidhi Sharma, Morgan Shaw, Baydon Stanley, Lea Swindle, Tasia Tarpley, Jasmin Tifft, Callie Wisecarver

Pinebrook Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Isabella Beck, Allie Berg, Grayce Clark, Lucy Crenshaw, Callie Cress, Lillian Cunningham, Olivia Davis, Aubrey Marsch, Jasper Method, Charles Mitchell, Charles Oliver, Alexia Page, Jacob Poole, Jackson Preble, Ella Reynolds, Ashley Santinelli Moran, Carly Schaub, Caroline Schneider, Jacob Self, Aydan Shay, Vera Shue, Brynnly Stage, Madison Stanley, Olivia Stanley, Jaxson Wall, Jayden Wall, Harper Welch, Myles Wilson, Mason Yang

A/B Honor Roll     Emerson Allen, Myleigh Caudle, Jaxon Cline, Caleb Davis, Danielle Gatewood, Judah Holbrook, Sydney Howard, Celest Lau, Brylee Link, Jaxson Lynch, Landen Melton, Dillon Montgomery, Tyler Myers, Catherine Nail, Adysen Norman, Abbigael Rhymer, Kaylee Spade, Michael VerHoeven, Lucian Williams

Grade: 4

A Honor Roll     Sophia Clemons, Jude Richie Diaz, Alexis Gardner, Briarly Holcomb, Cloey McCuiston, Ellie Moore, Madison Outlaw, Jaynie Patton, Addison Shropshire, Isabella Swartz, Chloe Tedder

A/B Honor Roll     Colton Akers, Leslie Allen, Lauren Barnette, Carlos Benitez-Church, Mason Brookshire, Tannyr Carrier, Brandon Castro-Chimal, MyShon Clement, Hallie Council, Mia Daugherty, Ashtin Davis, Kristopher Eller, Lyla Gourley, Glen Greene, Rachel Gretka, Sawyer Hall, Maria Hernandez-Salinas, Chloe Hinson, Kevin Ibarra, Jayden Jepsen, Evan Jeune, Peyton Jordan, Hudson Kelehar, Kendall King, Aaron Kio, Maria Maya-Hernandez, Chloe McCune, Ryan McPherson, Kyleigh Minns, Hunter Myers, Ryan Nuckolls, Kinley Pasquet, Hudson Pfaff, Wade Ridenhour, Samantha Rivers, Jodee Rosales, Alonso Rosas, Ella Schneider, Myeasha Smith, Miriam Spann, Easton Stanley, Dakota Thornhill, Grayson Vest, Noelle Walker, Bailey Williams, Owen Yandell

Grade: 5

A Honor Roll     Amelia Brown, Jasmine-Raine Cristobal, Hailey Davis, Bella Doub, Camden Gioeli, Jackson Greer, Wyatt Harwood, Henry Hines, Bailey Howard, Jacob Johnson, Alexandra Leszczuk, Riley Mallory, Mabyn Morris, Isaac O’Toole, Jacob Pennington, Olivia Poplawski, Delaney Rhile, Reynolds Tomlinson, Brody Willard, Trista Yang

A/B Honor Roll     Layla Beck, Darren Brooks, Avery Cassetta, Carter Cornett, Robert Cristman, Ganna Elbahrawi, Abygail Erb, Riley Freeman, Jacob Goddard, Anna Hedrick, Claire Hutton, Sawyer Jones, Calleigh Lakey, Ryan Linkous, Madigan Lynch, Defonz McCaskill, Jackson Nail, Noah Potts, Lexi Preble, Jason Riddle, Graciella Salazar, Christopher Wilson, Grant Wollner, Zoey Wood

Shady Grove Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Kayla Ayers, Vada Carter, Katherine Cornatzer, Mia Durham, Colton Gladd, Dawson Griffin, Olivia Hughes, Carter James, Harper Kittner, Peyton Mayhew, Chance McLean, Zoey Obenour, Zoe Ortega, Victoria Patton, William Weaver, Eden Winters

A/B Honor Roll     Angelo Alcantar Cruz, Autumn Barefoot, Harper Brown, Elisabeth Burton, Jordan Crowley, Sean Gilliam, Katherine Green, Luke Hankins, Ginger Hartman, Hunter Hough, Cam James, Atlee Johnson, Connor Johnson, Ellis Key, Bridget Miller, Aiden Mock, Elizabeth Phillips, Sophia Plemmons, Sebastian Putra, Trevor Smith, Addison Taylor, Willow Teuscher, Oliver Valcourt, Deven Vats, Eden Waddell, Mason Walker, James Warden, Piper Williams, Kaiden Woodward, Annabelle Wright

Grade: 4

A Honor Roll     Bowman Blakley, Amerys Brown, Berkley Brown, Joseph Burchette, Koen Burris, Henry Butler, Addison Cline, Aaron Clodfelter, Jaxon Gay, Daniela GeorgePerez, Brady Kaney, Cayleigh Love, Emma Mallory, Heartleigh Massey, Conner McNeil, Ryan Richardson, Zachary Rolland, Kristen Starkey, Lily Tronsen, Graham Weaver, Kara White, Caiden Williams

A/B Honor Roll     Blake Allen, Chandler Beliveau, Benjamin Bost, Tate Brewer, Kiptyn Clayton, Brody Cox, Mason Driver, Wyatt Giff, Brody Goode, Ali James, Madelyn Leonard, Zachary Matthews, Bobby Minor, Eliza Purser, Ian Rareshide, Karah Shore, Madalyn Smith, Addalyn Steelman, Grace Turner, Katie Ward, Charlotte Watson, James White, Jillian Ziegler, Cody Zwanzig

Grade: 5

A Honor Roll     Mallory Andrews, Bentley Bailey, Westen Barefoot, Riley Barnes, Emory Butler, Kathryn Carter, Kaitlyn Chaffin, Gracyn Coleman, Luke Cranfill, Sarah Elbably, Mary Gilliam, Avery Gladd, Anna Harrington, Sienna Hayes, Gavin Hendrix, Cara Murphy, Samora Pack, Olivia Rareshide, Christopher Smith, Rachel Starkey, Cora Vogler, Callen Whitten, Luke Whitten, Skylar Zuleger

A/B Honor Roll     Brady Anderson, Makayla Austin, Isabella Blalock, Addison Bonds, George Crowley, Piper Davis, Brady Gammon, Kate Grohman, Luke Hannah, Daniel Hennessey, Olivia Howard, Sebastian Kuilan, Gabrielle McFarlin, Makenna McGowan, Jackson Nance, Calahan Quinn, Octavian Settecasi, Carter Sink, Cannon Smith, Henry Teuscher, Maddox Tyree, Isabelle Welborn, Logan Winters

South Davie Middle

Grade: 6

A Honor Roll     Phoenix Beck, Jayce Bentley, Isabelle Branham, Anthony Burke, Darrelynn Campbell-McGrath, Maya Carlson, Cole Davidson, Ethan Diemer, Reina Frye, Grace Goodman, Devin Hernandez-Mosso, Michael Imes, Katherine Lakey, Isaac Moreno, Lena Parsley, Lyla Sapp, Aidan Szewczyk, Kendra Trent, James Ward, Renna Welborn, Cole Whitaker, Hannah Whybrew, Jacob Winston, Matthew Young

A/B Honor Roll     Addison Brown, Charles Carter, Addison Cline, Addie Cozart, Cloey Crotts, Haley Daywalt, Katie DelCarmen-Alarcon, Addyson Dillard, Gloria Espitia Moreno, Brady Everhardt, Marissa Fabrizio, Emily Flores-Ventura, Grayson Forbes, Luke Foster, Kaylie Gill, Hamza Heikal, David Hicks, Ricardo Isidoro-Gabino, Bethany Jacobs, Isabel Lewis, Diana Marcelino, James Mayfield, Londyn McDowell, Ahmad McGee, Brianna Mena, Gabriel Moore, Colton Moran, Colton O’Neal, Ethan O’Neal, Raney Phelps, Kathalene Pitts, Anthony Renteria, Cadence Rondinaro, Madison Shaw, Breeanna Smith, Zahmirah Summers, Nadia Taylor, Salem Taylor, Kimberly Torres-Solano, Arlene Urrutia-Erazo, Damion Wilson

Grade: 7

A Honor Roll     Isaiah Beaty, Katie Beaver, Noelle Brown, William Buwalda, Yasmin Chambers, Jayden Cothren, Malachi Cox, Ava Gary, Makenzie Gentry, Haley Hartness, Gracelyn Hauser, David Hudspeth, Austin Imes, Mary Jordan, Brayden Kistner, Bryson Lantz, Emilia Marks, Alex Romero-Martinez, Lucas Smith, Deborah Wells

A/B Honor Roll     Joyah Abrams-Hall, Morgan Adams, Jakob Alexander, Macey Barneycastle, Jaxon Britton, Terriek Bruce, Daniel Catlett, Alizzon Chavez Granadero, Roman Christensen, Kayden Cleary, Kadden Cole, Aleah Connor, Sahara Dalton, Mylese Dixon, Serenity Fennell, Parker Ferrell, Mackenzie Fulwood, Natalie Graham, Aidan Humphries, Precious Jimerson, Montevious Jones, Halle Joyce, Baylee Keen, Morgan Kelemen, Craig Moore, Kim Neil, Naya Paniagua, Grace Ratledge, Jaylene Rivera, Anthony Rodriguez, Sarai Rosales Benitez, Leslie Salas-Garcia, Samuel Sellers, Trey Shoffner, Dayvee Smith, Josiah Spillman, Evans Steele, Eric Walker, Adisen Whitaker

Grade: 8

A Honor Roll     Kayli Booie, Journey Bowman, Kaylee Brake, Mallorie Brown, Christopher De Vicente-Guerrero, Ciara Deuling, Kylie Edson, Abigail Etter, Jesus Hernandez-Brito, Sadie Link, Silas Marion, Mia Myers, Isaac Pereira, Catherine Rosser, Brady Sheek

A/B Honor Roll     Corbin Angus, Arlene Arauz, Charity Asbury, Helen Barrentine, Julia Benton, Aric Boles, Charlie Bonilla, Lauren Bragg, Jamie Cornatzer, Nakayla Danielson, Hunter Daywalt, Noah Goodman, Elizabeth Guzman Ramos, Nathan Harris, Cailynn Kopetzky, Kaylee Long, Megan O’Neal, Kalyn Phillips, Johsellin Rodriguez Salgado, Adamaris Rodriguez-Godinez, Andrea Romero-Ruano, Brittany Smith, Aubrey Speckin, Johnny Vides

William R Davie Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Kyla Faircloth, Carson Gordy, Cameron Hamner, Raegan Lesch, Katie Naylor, Zoe Shore, Jaxson Yost

A/B Honor Roll     Kimberlynn Anderson, James Cave, Brennley Cooper, Tessa Fernandez, Maria Gomez-Carbajal, Ava Hamilton, Olivia Lane, Gabriel Livengood, Rylee McCracken, Zariya Oliver, Julia Powell, Rialey Yonker

Grade: 4

A Honor Roll     Lylah Applegate, Harper Dyson, Gianna Gonzalez, Charlesten Haynes, Devin Lowe, Ella Wiles

A/B Honor Roll     Colton Beck, Mallory Blackwelder, Joel Boland, Charlee Dyson, Heather Long, Olivia Moody, Landon Norman, Mason Sheppard, Faith Stiles, Calie Strickland

Grade: 5

A Honor Roll     Lilah Keaton, Isabelle Luffman, Dominic Overcash, Carrington Pitcher, Taylor Shenberger, Nicholas Smyers, Ellie Wallace, Jaxon Whisenhunt

A/B Honor Roll     Caroline Bauguess, Audrina Bledsoe, MaKayla Boland, Chloe Christian, Addison Connell, Pedro Gomez, Logan Miller, Jackson Musser, Draeton Nance, Colton Naylor, Peyton Presnell, Thomas Smyers, Sierra Sylvester, Gage Williams

William Ellis Middle

Grade: 6

A Honor Roll     Ava Blackburn, Addison Bost, Ava Brown, Addison Buchanan, Elijah Chaffin, Maxwell Cornatzer, Quinn Cornatzer, Brylie Creel, Raegan Davis, Ryann Davis, Wesley Davis, Dashel DesNoyers, Keara Dowd, Corbin Drum, Kendall Fulk, Avery Fussell, Joshua Gage, Dylan Garwood, Kyndall Glass, Xaiden Groff, Jonathan Hanes, Colt Hankins, Tate Helton, Zachary Hirata, Emily Hollar, Lakin Humphrey, Noah Hutchens, Justice Little, Avery Mallory, Samara McDaniel, Allie Miller, Emma Robison, Alexa Roldan, Brent Sealey, Riley Shortt, Carden Stroud, Gwynyth Swan, Harper Tutterow, Zoe Wallace, Cameron White

A/B Honor Roll     Samuel Angell, Braylon Arnold, J’siere Arnold, Maxwell Baldwin, Rylan Berrier, Patrick Brady, Emmie Burris, Sav’ion Byers, Robert Cranfill, Leah Cruz, Samira Elbably-Linares, Sultan Guver, Reid Hartman, Evan Helms, Hannah Hill, Aiden Horton, Gavin Horton, Landon Hughes, William Jones, Davis Kiger, Alexander Lamb, Eric Martinez-Grande, Emma McCray, Lylah McGowan, Madalyn McVey, Jackson Meadwell, Eloney Medrano, Dakota Melton, Kate Nicholson, Edris Oliver, Caitlyn Perry, Kayden Richardson, Morgan Richardson, Cheyenne Robinson, Easton Sanders, Jenna Scoggins, Marion Shelton, Lillyanne Simmons, Hayden Smith, Jacob Steelman, Alexander Toburen, Carson Walker, Melanie Watson, Corbin Williams, Meghan Woody

Grade: 7

A Honor Roll     Bailey Aderhold, Kaleigh Allen, Kori Bailey, Owen Blakley, Abigail Clairmont, Jadyn Davis, Erica Frogge, Elliott Gould, Angelea Harris, Zoe Hendrix, Andrea Keller, Abigail Lankford, Madisyn Messick, Brooke Miller, Lila Moore, Nathaniel Norman, John Pisciotta, Lanna Robinson, Alice Rucker, Ayden Sanders, Nickalai Self, Kelsey Smith, Ava Williams, Olivia Williams, Logan Zuleger, Cyrus Zwanzig

A/B Honor Roll     Logan Allen, MyAsia Arnold, Danica Bailey, Zowie Bailey, John Brewer, Carly Crouch, John Dixson, Parker Faircloth, Jennifer Ferguson, Stella Frye, Casimiro Garcia, Daniela Hernandez-Pacheco, Stacy Hinz, Natalie Laird, Adelia Lane, Ransen Lilly, Victoria McFarlin, Caswell Moore, Jacob Patton, Grady Phillips, AuBrie Pulaski, Sarah Riddle, Kayra Rivera-Aparicio, Andrew Rowe, Riley Spaugh, Austin Sweet, Brady Vallance, Makayla VanMeter, Luke Wayne, Catherine White, Katherine Wilson

Grade: 8

A Honor Roll     Sophia Aguilar, Jackson Allen, Klever Araniva Benitez, Erika Arellano, Benjamin Barney, Emily Britt, Claire Burris, Grayson Busse, Nicholas Clairmont, Thomas Essic, Lauren Hampton, Cindy Hernandez-Moreno, Berkley Hoge, Evan Hughes, Dakota Jones-Lee, Dylan Lane, Sean Lane, Cooper Love, Katelyn Murphy, Dixie Myers, Elliot Newsome, Jackson Powers, Sarah Rajacich, Hannah Reid, Archer Richardson, Kate Sakai, Noah Shore, Hunter Steele, Ryder Strickland, Caroline Thompson, Emma Willard

A/B Honor Roll     Lauren Austin, Izabella Barrera, Wade Beatty, Anderson Beliveau, Benjamin Bomar, Christian Boswell, Keegan Bretzke, Brayden Brooks, Jillian Brown, Sara Coffey, Braddock Coleman, Andrew Collins, Nathan Darnell, Parker Davis, Brock Dufur, Elliott Erlandsson, Maria Foley, Alexis Frogge, Jack Gould, Abdullah Guver, Jacob Hannah, Sontee Harriman, Maddison Hemmings, Gabrielle Hennessey, Zachary Hill, John Holcomb, Hunter James, Lance Jones, Nathaniel Jordan, Andrew Krause, Abigail Lane, Luz Lopez-Hernandez, Gavin Lucus, Dylan Maginnis, Vincenzo Marsella, Brian Miller, Cora Nicholson, Ryan Olmedo-Griffin, Evelyn Peters, Charlotte Reece, Jasmine Rivers, Idan Salgado, Justin Sealey, Shealeigh Sheets, Kason Stewart, Logan Tronsen, Ryan Whitten, Avory Wilson