• 61°

Brain Power: Third quarter academic honor students in Davie Schools

Central Davie Academy

Grade 7

A/B Honor Roll – Kaylee Bledsoe.

Grade 8

A/B Honor Roll  – Dominic Marr.

Grade 10

A/B Honor Roll – Owen Lemm.

Cooleemee

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Brianna Abshire, Emma Cox, Hudson Fleming, Delaney James, Anna Jones, Sofya Paniagua, Aubrey Reavis, Sekaiah Taylor, Kalista Walker.

A/B Honor Roll – Madison Akers, Rylee Anderson, Alexza Ayala, Lilliana Barnett, Jorja Burgess, Kolten Coble, Piper Crotts, Anthony Crump, Jael Granadero-Provisor, Lillian Hicks, John Howell, Brody Lagle, Aubree Sanchez, Natalee Short, Carla Soria Reyes, Tanner Taylor, Jerry Trent, Jared Vaughters, Jason Voss, Malachi Wilson.

Grade 4

A Honor Roll – Aidan Arnett, Xiadany DiazGuerrero, Macie Froelich, Yunniel Hernandez-Rodriguez, Maurice McKee, Payton Rogers, Kayden Young.

A/B Honor Roll – Jayson Burke, Aaden Coone, Caleb Frye, Bowen Link, Rylee Neal, Jadon Patterson, Victoria Tapia-Apolonio, Noelle Walker.

Grade 5

A Honor Roll – William Arnett, Urijah Clemons, Amie Cranfill, Mariah Crotts, Taylor Cummings, Noah Dulin, Jeffrey Hartness, Sylas Johnson, Bailey Kelley, Hayden Rennix, Angelique Salas-Barreto, Austin Samuels, Malloree Simmons, Chloe Whitcombe, Ellie Wilson.

A/B Honor Roll – Maddux Crowe, Clara Fowler, Olivia Graham, Harlee Hartman, Nathaniel Hicks, Aiden Houser, Katie Hutchens, Olivia Jones, Haley Miller, Bella O’Neal, Jorge Pano, KayLeigh Reid, Jorell Rodriguez-Adame, Tate Sechrest, Konnor Swaim, Lea Temples, Caleb Williams.

Cornatzer

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Ismael Barrera, Isabel Fincannon, Jamison Kanbar, Landon Murphy, Nora Nichols, Samantha Overby, Evan Painter, Suzanne Robinson, Caleb Smith, Taylor White.

A/B Honor Roll – Ella Alexander, Kaelynn Curran Navarrete, Johnathan Davis, Trevor Day, Zane Goodwin, Kinsley Harbour, Nathalie Hernandez, Harrison James, Liliana Kent, Landon Lauck, Nevan Mabe, Deanna Myers, Michael Queen, Hazen Shrewsbury, Sierra Tardell, Peyton Wogatzke.

Grade 4

A Honor Roll – Anthony Acosta, Kyndall Bailey, Mason Canter, Bentley Carter, Zoey Dillard, William Hendrix, Addison James, Jackson Jennings, Meredith Jones, Daniela Morales, Josiah Ramirez-Flores, Landon Reinsvold, Lindsey Short, Zoe Summers, Sydney Ward, Noah Wogatzke, Mia Wyatt.

A/B Honor Roll – Zoey Cannon, Douglas Davis, Annabelle Day, Carson Espey, Mason Hepler, Brenan Mabe, Emily Nelson, Sophia Paterson, Samuel Paugh, Teygan Ritchie, Delilah Rosales-Cardenas, Kloie Shores, Callie Sparks, Mason Spaugh, Kyndall Upright, Daniel Vargas-Marcelino, Josephine Warren.

Grade 5

A Honor Roll – Seager Brooks, Emily Hernandez, Carter Hoots, Natalie Quance.

A/B Honor Roll – Mary Asbury, Lake Carver, Hailey Chaudoin, Ayden Chilton, Matthew Collins, Madison Dunaway, Kaleb Gauntt, Paxton Lewis, Elainly Short, Bradley Shrewsbury, Abigayle Williams Harrison.

Davie High

Grade 9

A Honor Roll – Caden Alderman, Jerred Alexander, William Allard, Parker Bailey, Cooper Bliss, Kadence Bogard, Ian Boger, Sophia Brady, Elijah Branham, Grace Butler, Brady Chilton, Joshua Clodfelter, Victoria Cregar, Macy Davenport, Aiden Davis, Richard Dingler, Savannah Dixon, Cooper Drum, Bryce Ellis, Erin Fincher, Patrick Foil, Samantha Froelich, Micah Fryar, Evan Gale, Gabrielle Grenier, Makenna Groff, Dylan Hanes, Kendal Harnsberger, Kathryn Harpe, Jada Harris, Grayson Haynes, Carter Helton, Adam Hill, Laney Jaycocks, Hailey Johnson, Slade Keaton, Jordan Kistner, Caroline Lakey, Sarah Lawson, Camden Leonard, Jacob Leonard, Skylar Link, Lance Martel, Tyler Matthews, Steven McBride, Gracey McFarland, Spencer Melton, Bruce Mendoza-Romo, Hayden Moore, Ashley Newsom, Landon Novak, Lauren O’Connor, Sydney Phelps, Christian Pope, Melia Privett, Ethan Ratledge, Kelly Reichard, Stuart Robinson, Christopher Robison, Joseph Sainz, Jackson Shore, Macey Smith, Taylor Smith, Ella Spicer, Kevin Stephens, Isabella Suarez, Bonnie Taylor, Gabriella Thompson, Matthew Tran, Coleman Trivette, Emily Tutterow, Natalie Valencia-Angel, Sierra Walker, William Wands, Kera Williams, Abigail Wilson, Harmony Young.

A/B Honor Roll – Jason Aguila-Carrillo, Fletcher Allen, Ashtyn Andrews, Cheyenne Barnett, Sebastian Bellomo, Amaria Bidgood, Kade Byington, Luke Clark, Zoey Cleary, Sean Coates, Evan Copeland, Ali Cranfill, Nathan Crotts, Robert Cuthrell, Kaitlynne Dillon, Emily Dixson, Zane Dyson, Kyleigh Ewing, Lauren Forbes, Matthew Freeland, Evan Froelich, Kenadi Gentry, Taha Guver, Allison Hardin, Morgan Harrington, Sophia Heagle, Addison Hendrix, Yarelis Hernandez-Lemus, Owen Horne, Marty Jacobs, Cindy Jaimes-Ramos, Samantha Jones, Rylan Koontz, Brooklyn Lakey, Coleman Lawhon, Jordan Luffman, Kadence Lynch, Sara Magdaleno, Maria Marcelino, Jace Martin, Robert McGrew, Maxwell McKnight, Hannah McMillian, Ty Miller, Isabel Miranda Barrera, Aaron Morris, Jaqueline Ortega-Gonzalez, Calvin Phelps, Dane Porter, Allison Reese, Braeden Rodgers, Erika Rodriguez-Hernandez, Jonathan Rueda Romero, Francheska Salazar, Ashley Santos-Salas, Peyton Spaugh, Savannah Stegall, Blake Stokes, Emma Teague, Hunter Testa, Deseree Turner, Landon Vick, Sarah Waller, Randy Webb, David Whitaker, Gavin Williams.

Grade 10

A Honor Roll – Parker Aderhold, Sophia Aguayo-Bermudez, Montgomerie Belk, Alia Bishop, Marlee Bishop, Claire Brown, Samantha Burcham, Tyler Butler, Alyssa Cashwell, Caleb Childress, Caden Coble, Katelyn Cohen, Addam Coone, Bentley Dancy, Ellanore Davis, Alex Dorsett, Audrey Dyson, Katherine Freeland, Charlie Frye, Zoie Galloway, Katelyn Giordano, Bryce Graney, Nolan Haskin, Holyn Hedrick, Nicole Korczyk, Alexandra Kulis, Olivia Lewellyn, Emma Light, Anna Lowery, Hazel Marion, Reed Marion, Sarah Marklin, Amber McCullough, Caleb McDaniel, Sarah McDowell, Emily Medrano, Eva Miller, Leslie Newsom, Savannah Norman, Diya Patel, Ethan Price, Karlie Quinn, James Rhile, Kaylee Robertson, Madelyn Rogers, Joshua Sainz, Caden Seaford, Raelin Sheets, Ethan Silvey, Heidi Tifft, Palmer Williams, Robert Williams, Marc Winfrey, Courtney Woody, Kyzer Young, Avery Yount.

A/B Honor Roll – Alexa Allison, Riley Almond, Bryan Argueta Bonilla, Emily Ayers, Bryce Bailey, Karrigan Beal, Helena Berrier, Lauren Booth, Reagan Brooks, Wesley Brooks, Andrew Brown, Danielle Brown, Stephanie Bueno-Chiquito, William Burris, Zoe Carlton, Kathryn Cheek, Avery Collins, Tyler Creel, Hunter Davis, Rebecca Devericks, Caroline Dill, Sydney Dirks, Kirsten Dwyer, Ty Dyson, Sydney Ellis, Blake Gammon, Emily Garner, Anthony Giron-Cuadra, Travis Goddard, Christian Gomez, Emma Green, Leah Grimes, Jonathan Gunter, Joel Hall, Noah Harris, Haley Hawks, Emma Hayes, Justin Hayes, Carter Heaton, Nayeli Hernandez, Lawson Hire, Lila Hunter, Camden Hurst, Savannah Ivey, Grace Jacobs, Somer Johnson, John Jones, Ian Kaney, Madelynn Keller, Maelynn Kenney, Raven Marchant, Kiah Mathis, Hailey McCue, Jacob McKissick, Allison Medves, Levi Miller, Matthew Monroe, Colby Moore, Caleb Morris, Richard Nuckolls, Keelyn Oakes, Desmond Oliveri, Lizbet Osornio-Avilez, Cierra Peebles, Alysa Perry, Zeb Pilcher, Emma Reavis, Yadhira Rodriguez-Godinez, Angel Rodriguez-Mondragon, Nicholas Ruff, Cheyenne Scott, Mason Shermer, Chesney Shook, Tyler Shore, Parker Simmons, Emaline Sloane, Noah Smith, Zayne Smith, Faith Sorge, Savanna Stain, Cadyn Tanis, Holden Tanis, Emerson Vanzant, Maycee Wiles, Hayden Williams, Chloe Young.

Grade 11

A Honor Roll – Wyatt Armsworthy, Evan Barr, Chloe Beal, Adam Binkley, Andrew Brown, Trotter Byerly, Mary Cain, Tate Carney, Noah Chaffin, Joshua Clark, Maclain Coords, Kyndall Correll, Elizabeth Cruz, Margo Deal, Whitney DeLoach, Heidi Dix, Bailey Dyson, Christopher Enriquez Jimenez, Daisy Espinoza, Raegan Estep, Angel Fearrington, Jesus Guzman-Perez, Seth Hill, Benjamin Hoke, Laurin Hoke, Chloe Horton, Isabella Humphries, Jasper Johnston, Maxwell Junker, Peyton Justice, Cody Karl, Davin Kauserud, Elijah Kennedy, Madeleine Kulis, Isabel Lane, Jenna Lee, Riley Little, Charles McCormick, Jaylen McDaniel, Mark Metcalf, McKenzie Mixon, Cassidy Nichols, Ryan O’Connor, Kaisee Osborne, Isabelle Pitts, Jacob Powers, Rachel Quance, Jose Ramirez Arcos, Lizbette Sanchez-Nava, Hope Scarlett Faircloth, Colton Sessoms, Reece Sigmon, Shelby Smith, Thomas Smith, Bailey Snow, Kristian Summers, Laura Tatem, Samantha Taylor, Aria Tronsen, Blake Walser, Lauren Warlick, Caleb West, Cooper White, Tammy Wood, Dallas Yount, Katy Zwanzig.

A/B Honor Roll – Madison Abrams, Christopher Anderson, Ali Angell, Collin Bailey, Cooper Beck, Michael Beck, Andrew Blanco, Andy Blanco, Sebastian Booe, Jake Bucklin, Christine Cao, Dyllan Causey, Jackson Clark, Samuel Collins, Kendall Cromer, Amber Crouch, Deanna Curll, Krystal Davis, London Dirks, Dylan Doss, Ethan Doub, Jacob Durham, Marcie Estes, Owen Fender, Kaitlyn Foil, Keller Frakes, Quentin Frost, Ethan Frye, Ashley Garcia-Abarca, Amarissa Gerrety, Naomi Hellard, Zaira Hernandez-Lemus, Riley Hoge, Joseph Holly, Brooke Hutton, Riley Ireland, Jenna James, John Jarvis, Skylette Koon, Daniel Lawson, Nathan Linville, Kimball Little, Aimee Loj, Jonah Longworth, Za’Haree Maddox, Max Martinez, Caleb Mathis, Faith Maxwell, Allisyn May, Bailey McCook, Wesley Metcalf, Audrey Miller, Kaitlin Mischler, Lacey Moore, Kaylyn Nuckols, Manuel Nunez, John Parker, Allison Plott, Ava Rajacich, Brian Reyes, Samuel Rhile, Sean Riordan, Jazlyn Rivera, Daniel Rodriguez, Lillie Rollins, Kevin Rosales-Benitez, Joseph Shuler, Alexander Speckin, Tyler Steele, Cole Swade, Angelica Valencia Angel, Annalise Walterman, Ryan Walton, Katie West, Lacy White, Madelyn Whitt, Spencer Williams, Kasey Williford, Adrian Wilson, Chloe Winters, Marielle Youker.

Grade 12

A Honor Roll – Sarah Allard, Ava Bandy, Sophia Barnett, Amelia Baysinger, Savannah Beeker, Caroline Bliss, Caleb Bowling, Samuel Briggs, Nathan Brooks, Kennedy Burton, Ashley Butero, Angel Davidson, Tatum Davis, Rachel Devereaux, Hollie Dix, Natalie Dixon, Elizabeth Dorsett, Katie Dyson, Erin Engstrom, Sadie Essic, Candice Foster, Ryan Fussell, Matthew Harris, Nathaniel Haskin, Tyler Hayes, Emma Helton, Patrick Horne, Luca Iacopi, Edgar Jaimes-Ramos, Emma James, Presley Jones, Brett Kaufman, Gavin Keaton, Madelyn Kenney, Kendall Kinser, Isabella Kite, Kaylee Krause, Morgan Kreger, Robert Landry, Taylor Latham, Moriah Little, Haley Lyons, Anna McCullough, Laura Newsom, Anna Ortiz, Rebecca Petersen, Sarah Petersen, Alexander Petros, Madison Purvis, Logan Ramsey, Trevor Richardson, Hayley Robertson, Stuart Robertson, Turner Rosenbaum, Tyler Ruble, William Schultze, Cheyenne Seaman, Annabelle Shaw, Madison Smith, McKenzie Stakely, Hailee Stanley, Richard Stewart, Luke Stillson, Joshua Sutton, Savannah Swisher, Adam Szewczyk, Erika Terry, Timothy Thurlo, Summer Thurlow, Valerie Vides, Carly Wall, Luke Williams, Kennedy Wise, Samantha Woody, Ethan Woollard, Roman Yauri, Abigail York, Lauryn Yountz.

A/B Honor Roll – Bethany Adams, Kelli Allen, Lillie Allen, Logan Allen, Mia Allen, Yasmin Andrade, Gavin Arrington, Elijah Atkins, Korrie Beauchamp, Joseph Bellomo, Joshua Blizard, Lucille Bomar, Robert Bostic, Peyton Bradshaw, Layla Caldwell, Justin Collins, Madison Collins, Jordan Comer, James Cornatzer, Addyson Cox, Reed Cunningham, Matthew Downey, Mia Foster, Christopher Gonzalez, Kyleigh Graley, Madison Griffin, Nathan Horne, James Horton, Emma Hunt, Hannah Keller, Gavin Kernstine, Mattison Killian, Elena Lopez, Kristian Lyons, Heather Martinez, Isaac McCullar, Janelle Melton, Ava Montebello, Hannah Morgan, Luke Morton, Melanie Mosso, Cole Myers, Jackson Nixon, Briseida Olea-Vargas, Stephen Otto, Mallie Poplin, Mason Privett, Karley Queen, Jack Reynolds, Mary Catherine Rolland, Kinsley Sawyer, Mason Seats, Lauren Shore, Tyler Snyder, Izaveon Stringer, Avery Taylor, Elizabeth Tilley, Danny Torres Ramirez, Aidan Treier, Andrew Wilson.

Davie Early

College High

Grade 9

A Honor Roll – Alexzandria Fattaleh, Elizabeth Hollar, Ashley Holly, Iris Morales, Samantha Scoggins, Logan White, Brianne Winfrey, Sandy Zelaya Gomez.

A/B Honor Roll – Haley Benge, Mia Carrillo Chico, Addison Chaffin, Alexandria Golden, Eymi Jimenez-Pastor, McKenna Ledford Roberts, Destiny Lyons, Abigail Norrell, Ellen Ramos-Mosso, Lucas Ranker, Kevin Romero-Ruano, Raquel Sanchez-Teran, Lucas Shoffner.

Grade 10

A Honor Roll – Alicia Allen, Charlotte Anderson, Jordyn Cassada, Lee Catlett, Ivan Fernandez, Brandon McDevitt, Cyndle Nix, Luke Olinger, Tiffany Pifer, Briella Thomas, Corena Whittaker.

A/B Honor Roll – Candice Trent.

Mocksville

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Ava Greene, Connor Henry, A’mari Jones, Evie Keller, Emerson Lyons, James Martin, Riley Miller, Crosby Parker, Emma Snow, Annayiah Tenor, Olivia Thomson, Katherine Welborn.

A/B Honor Roll – Paloma Battle, Macie Blakley, Nyela Chambers, Ava Cline, Channing Crawford, A’lonnah Frasier, Kirby Green, Kylie Greer, Leah Lopez-Estrada, Sofia Martinez, Chayce Restivo, Luke Rosenquist, Amarion Stockton, Karissma Stockton, Abram Taylor, Alaina York.

Grade 4

A Honor Roll – Sullivan Christensen, Rowan Craver, Amelia Elledge, Kady Joyce, Iris Marion, Ruby Marion, Clara Parsley.

A/B Honor Roll – Addyson Adkins, Emanuel Cheek, Daniel Coody, Tak Correll, Dev Gandhi, Kaylee Lawson, Allura-Prisma Lilly, Kaydence Mock, Emberly Moxley, Carson Newman, Emma Phommavanh, Chloe Roberson, Araceli Rosier, Lawson Shaw, Kaleem Stevenson, Grace Youker.

Grade 5

A Honor Roll – Scarlett Brock, Honor Draughn, William Martin, Eliana Peralta, Benjamin Sheek, Sophie Treier, Adysen Weymouth.

A/B Honor Roll – Gavin Adams, Arleth Amaya Paz, Anthony Andrade, Amelia Battle, Ashton Browning, Aundrea Davis, Annaleigh Deel, Avery Gosnell, David Hernandez-Moreno, Destinee James, Keira Lynch, Alexis Pierce, Riley Tagnani, Marlie Taylor, Brielle Turner, Jeremy Villatoro, Re’mya Wellington, Preston Young.

North Davie

Middle

Grade 6

A Honor Roll – Joshua Baker, Dylan Cassetta, Ethan Christie, Carlie Correll, Lilly Foster, Leah Gibson, Chad Hardin, Meredith Harpe, Alyssa Hinson, Caroline Mitchell, Clancy Morris, Ian Patton, Katelyn Price, Madeline Ratledge, Mack Ridenhour, Tyler Sain, Cole Spade, Porter Spann, Jayda Steele, Tanner Steinour, Chloe Waddell, Camden Welch, Eli Weymouth, Alex York.

A/B Honor Roll – Bella Bailey, Leah Bowers, Alexander Bowles, Emersyn Brown, Brittyn Carrier, Brady Carter, William Carter, Matthew Crotts, Avery Cuthrell, Lillian Davis, Jeremy Dickerson, Jaden Godbey, Ty Greene, Ava Hale, Lochan Holcomb, Michael Howard, Abigail Jepsen, Chesney Keaton, Scarlett Kelehar, Lidia Marsch, Madelyn Martin, Makayla Nguyen, Landry Parsons, Johnathan Ramirez Hernandez, Alexander SerranoHernandez, Ella Stage, Hunter Stephens, Jonas Strickland, Spencer Wilson, Bridget Wood.

Grade 7

A Honor Roll – Jonah Almond, Jackson Barrett, Emily Bueno-Chiquito, Adriana Bullard, Louise Burt, Bracken Byington, Casey Cao, Chloe Dzeskewicz, Isabella Gullion, Latham Hancock, Linsey Hancock, Noah Harper, Fuller Holt, Gage Jackson, Nicklaus Kelly, Ethan Lakey, Madison Lewis, Roger Luna-Casco, Alexis Marion, Alyssa Marion, Addison Mckay, Brily Moore, Sophie Moore, Nathan Nuckols, Ella O’Toole, Robert Parks, Lilly Pfaff, Erik Pope, Gavin Reese, Chloe Smith, Margaret Smith, Carter Spillman, Ava Tomlinson, Jake Vaughn, Abbigail Vest, Ada Wallace, Elijah Weese, Joshua Whitaker, Luke Wollner.

A/B Honor Roll – Weston Beck, Miley Brandon, Joshua Bueno Navarro, Ariana Burrows, Jakob Cable, Jaxon Cruse, Andrew Davis, Haylie Faggart, Gracie Finley, Lillie Hartness, Olivia Hefner, Hayden Jambor, Seth Johnson, Naomi Leonard, Brady Marshall, Sidney McGrew, Hannah Meacham, Aaliyah Shaw, Tyler Shore, Jackson Sulecki, Deklyn Waszczeniuk, Emily Watts.

Grade 8

A Honor Roll – Ellie Addison, Leland Bolin, Madison Bowles, Avery Carter, Ty Carter, Caleb Coble, Sophia Dill, Gracie Gobble, Aubrey Godbey, Amera Guy, Emma Hobbs, Coy James, Cayden Kennedy, Raelyn Lankford, Jaydon Leonard, Katie Lewis, Kaylee Lynch, Amber Lynde, Bryce McPherson, Olivia Mixon, Caitlyn Nicholson, Delaney Parsons, Christopher Patton Jr, Cecelia Pitcher, Riley Potts, Fernando Rosas, Bailey Schultze, Kendra Scott, Vidhi Sharma, Jaden Sink, Quinn Smeeton, Hanna Steinour, Barrett Taylor, Jasmin Tifft, Annabelle Trivette, John Weese, Hailey Whittaker, Rylie Yount.

A/B Honor Roll – Bailie Armsworthy, Ashlyn Atkins, Joselyn Contreras-Calvillo, Carleigh Croom, Nevan Ellis, Armando Gamez, Jennifer Gonzalez, Claire Gouch, Tyler Hill, Emilee Hillard, Julia Hines, Tucker Hobbs, Connor Hood, Eden Ijames, Angelina Jackson, Olivia Jones, Kathryne Kilby, Brayden Kreger, Nicholas L’Eplattenier, Amiyah Marion, Rocelynn McKay, Cadence Minns, Cameron Owens, Hunter Potts, Sierna Purkey, Carson Queen, Kelsy Ramos-Mosso, Jason Renfro, Baydon Stanley, Nixon Strickland, Lea Swindle, Tasia Tarpley, Levi Taylor, Alydia Whitaker, Brayden Willard, Brayden Wilson, Callie Wisecarver, Lennox Wyer.

Pinebrook

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Isabella Beck, Grayce Clark, Lucy Crenshaw, Callie Cress, Caleb Davis, Olivia Davis, Judah Holbrook, Brylee Link, Charles Mitchell, Charles Oliver, Ella Reynolds, Abbigael Rhymer, Carly Schaub, Caroline Schneider, Jacob Self, Aydan Shay, Vera Shue, Brynnly Stage, Olivia Stanley, Jayden Wall, Harper Welch, Mason Yang.

A/B Honor Roll – Allie Berg, Alana Brooks, Myleigh Caudle, Danielle Gatewood, Sydney Howard, Jaxson Lynch, Aubrey Marsch, Landen Melton, Jasper Method, Dillon Montgomery, Sophia Myers, Tyler Myers, Catherine Nail, Alexia Page, Jacob Poole, Zamarkus Smith, Kaylee Spade, Madison Stanley, Jaxson Wall, Myles Wilson.

Grade 4

A Honor Roll – Leslie Allen, Nolan Allen, Tannyr Carrier, Eli Chamberlain, Mia Daugherty, Alaina Eakins, Alexis Gardner, Briarly Holcomb, Chloe McCune, Ryan McPherson, Kyleigh Minns, Ellie Moore, Hunter Myers, Ryan Nuckolls, Madison Outlaw, Kinley Pasquet, Jaynie Patton, Wade Ridenhour, Ella Schneider, Dakota Thornhill, Noelle Walker

A/B Honor Roll – Lauren Barnette, Carlos Benitez-Church, Mason Brookshire, Kyndal Carver, Brandon Castro-Chimal, Sophia Clemons, Ashtin Davis, Jude Richie Diaz, Kristopher Eller, Lyla Gourley, Glen Greene, Rachel Gretka, Sawyer Hall, Kevin Ibarra, Jayden Jepsen, Peyton Jordan, Hudson Kelehar, Kendall King, Maria Maya-Hernandez, Cloey McCuiston, Hudson Pfaff, Lakyn Reynolds, Jodee Rosales, Alonso Rosas, Bradly Santinelli Moran, Addison Shropshire, Myeasha Smith, Miriam Spann, Callaway Spillman, Easton Stanley, Isabella Swartz, Chloe Tedder, Xavin VanAlmen, Grayson Vest, Owen Yandell.

Grade 5

A Honor Roll – Layla Beck, Amelia Brown, Jasmine-Raine Cristobal, Hailey Davis, Bella Doub, Jackson Greer, Wyatt Harwood, Henry Hines, Bailey Howard, Jacob Johnson, Alexandra Leszczuk, Riley Mallory, Elijah McEwen, Mabyn Morris, Isaac O’Toole, Olivia Poplawski, Lexi Preble, Delaney Rhile, Reynolds Tomlinson, Christopher Wilson, Trista Yang.

A/B Honor Roll – Wensday Baggett, Darren Brooks, Avery Cassetta, Carter Cornett, Robert Cristman, Stephanie-Dayle Dawson, Brandon Forrest, Riley Freeman, Camden Gioeli, Jacob Goddard, Aidan Gouch, Anna Hedrick, Sawyer Jones, Calleigh Lakey, Ryan Linkous, Kolby Long, Madigan Lynch, Jacob Pennington, June Pipes, Noah Potts, Jason Riddle, Caleb Shaw, Kellan Wiles, Brody Willard, Grant Wollner, Zoey Wood.

Shady Grove

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Kayla Ayers, Harper Brown, Vada Carter, Katherine Cornatzer, Katherine Green, Olivia Hughes, Carter James, Harper Kittner, Peyton Mayhew, Chance McLean, Zoe Ortega, Victoria Patton, Elizabeth Phillips, Deven Vats, William Weaver, Eden Winters.

A/B Honor Roll – Angelo Alcantar Cruz, Elena Aldana, Autumn Barefoot, Mason Barnes, Elisabeth Burton, Carsten Chapman, Elli Childers, Jordan Crowley, Tessa Crowley, Bella Del Angel, Talen Forsyth, Colton Gladd, Dawson Griffin, Luke Hankins, Madeline Holder, Hunter Hough, Lilianna Hutton, Cam James, Atlee Johnson, Connor Johnson, Ellis Key, Maycee McVey, Bridget Miller, Aiden Mock, Sophia Plemmons, Megan Shelton, Addison Taylor, Willow Teuscher, Oliver Valcourt, Mason Walker, James Warden, Piper Williams, Gabriel Wyse.

Grade 4

A Honor Roll – Bowman Blakley, Benjamin Bost, Amerys Brown, Berkley Brown, Joseph Burchette, Koen Burris, Kiptyn Clayton, Aaron Clodfelter, Brody Cox, Daniela GeorgePerez, Brady Kaney, Cayleigh Love, Emma Mallory, Ian Rareshide, Ryan Richardson, Karah Shore, Madalyn Smith, Kristen Starkey, Addalyn Steelman, Lily Tronsen, Grace Turner, Charlotte Watson, Graham Weaver, Kara White, Caiden Williams.

A/B Honor Roll – Chandler Beliveau, Tate Brewer, Henry Butler, Addison Cline, Jaxon Gay, Wyatt Giff, Brody Goode, Braeden Marshall, Heartleigh Massey, Zachary Matthews, Conner McNeil, Bobby Minor, Sophia Penny, Eliza Purser, Harper Randleman, Zachary Rolland, Katie Ward, James White, Jillian Ziegler, Cody Zwanzig.

Grade 5

A Honor Roll – Mallory Andrews, Bentley Bailey, Westen Barefoot, Riley Barnes, Kaitlyn Chaffin, Calleigh Colbert, Gracyn Coleman, Luke Cranfill, Piper Davis, Sarah Elbably, Sydney Galloway, Celena Garcia, Mary Gilliam, Avery Gladd, Kate Grohman, Anna Harrington, Viola Hewitt, Olivia Howard, Makenna McGowan, Cara Murphy, Delaney Osborne, Samora Pack, Olivia Rareshide, Carter Sink, Christopher Smith, Rachel Starkey, Cora Vogler, Callen Whitten, Luke Whitten, Logan Winters.

A/B Honor Roll – Brady Anderson, Makayla Austin, Addison Bonds, Emory Butler, Kathryn Carter, George Crowley, Emersyn Deas, Emma Downey, Brady Gammon, Brady Hall, Luke Hannah, Sienna Hayes, Daniel Hennessey, Gabrielle McFarlin, Jackson Nance, Calahan Quinn, Cannon Smith, Liam Smith, Olivia Smith, Isabelle Welborn.

South Davie

Middle

Grade 6

A Honor Roll – Phoenix Beck, Isabelle Branham, Addison Brown, Darrelynn Campbell-McGrath, Maya Carlson, Addison Cline, Addie Cozart, Cloey Crotts, Cole Davidson, Ethan Diemer, Reina Frye, Grace Goodman, Devin Hernandez-Mosso, Michael Imes, Katherine Lakey, Isabel Lewis, Isaac Moreno, Colton O’Neal, Ethan O’Neal, Lena Parsley, Breeanna Smith, Zahmirah Summers, Aidan Szewczyk, Cole Whitaker, Jacob Winston, Matthew Young.

A/B Honor Roll – Jayce Bentley, Anthony Burke, Raina Calhoun, Charles Carter, Haley Daywalt, Katie DelCarmen-Alarcon, Addyson Dillard, Montana Edwards, Gloria Espitia Moreno, Marissa Fabrizio, Emily Flores-Ventura, Luke Foster, Colin Harrison, David Hicks, Ricardo Isidoro-Gabino, Bethany Jacobs, Diana Marcelino, Ahmad McGee, Brianna Mena, Colton Moran, Raney Phelps, Kathalene Pitts, Jasmine Poplin, Ellie Prillaman, Lyla Sapp, Myles Seed, Madison Shaw, Nadia Taylor, Salem Taylor, Kimberly Torres-Solano, Kendra Trent, Arlene Urrutia-Erazo, Renna Welborn, Damion Wilson, Zackary Zeock.

Grade 7

A Honor Roll – Jakob Alexander, Isaiah Beaty, Katie Beaver, Jaxon Britton, Noelle Brown, William Buwalda, Yasmin Chambers, Malachi Cox, Mackenzie Fulwood, Makenzie Gentry, Haley Hartness, David Hudspeth, Aidan Humphries, Austin Imes, Mary Jordan, Halle Joyce, Brayden Kistner, Emilia Marks, Lucas Smith, Josiah Spillman, Deborah Wells, Adisen Whitaker.

A/B Honor Roll – Joyah Abrams-Hall, Daniela Adame-Herrera, Morgan Adams, Macey Barneycastle, Camdyn Booe, Daniel Catlett, Alizzon Chavez Granadero, Roman Christensen, Aleah Connor, Jayden Cothren, Sahara Dalton, Mylese Dixon, Skylar Dwiggins, Serenity Fennell, Parker Ferrell, Logan Foster, Ava Gary, Gracelyn Hauser, Precious Jimerson, Baylee Keen, Bryson Lantz, Lily Maynard, Nevasia Millsaps, Craig Moore, Kim Neil, Naya Paniagua, Laura Rivas Arias, Alex Romero-Martinez, Leslie Salas-Garcia, Samuel Sellers, Trey Shoffner, Dallas Simms, Juliana Smith, Evans Steele, Omar Visoso-Lorenzo, Jaedyn Voss, Eric Walker.

Grade 8

A Honor Roll – Arlene Arauz, Kaylee Brake, Ciara Deuling, Kylie Edson, Abigail Etter, Sadie Link, Silas Marion, Mia Myers, Catherine Rosser, Johnny Vides.

A/B Honor Roll – Julia Benton, Aric Boles, Charlie Bonilla, Kayli Booie, Journey Bowman, Mallorie Brown, Ayden Browning, Summer Cummings, Lyndsay Davis, Hunter Daywalt, Christopher De Vicente-Guerrero, Cody East, Noah Goodman, Elizabeth Guzman Ramos, Alanna Hammack, Nathan Harris, Jesus Hernandez-Brito, Tyler Kilmer, Eavan Miller, Kyndall Miller, Jacob Moore, Rafael Nieto-Amaro, Megan O’Neal, Ian Osborne, Isabel Osborne-Johnston, Isaac Pereira, Johsellin Rodriguez Salgado, Andrea Romero-Ruano, Blake Roscoe, Leilany Saldivar-Rodriguez, Brady Sheek, Brittany Smith, Aubrey Speckin, Kaylie Straney, Jaqwan Torrence

William R. Davie

Elementary

Grade 3

A Honor Roll – Kyla Faircloth, Carson Gordy, Raegan Lesch, Zoe Shore, Jaxson Yost.

A/B Honor Roll – Brennley Cooper, Maria Gomez-Carbajal, Bentlee Hellard, Gabriel Livengood, Katie Naylor, Zariya Oliver, Julia Powell, Coyte Prevette, Jeffrey Sorto-Hernandez, Rialey Yonker

Grade 4

A Honor Roll – Lylah Applegate, Joel Boland, Charlee Dyson, Harper Dyson, Gianna Gonzalez, Charlesten Haynes, Ella Wiles.

A/B Honor Roll – Colton Beck, Mallory Blackwelder, Landon Norman.

Grade 5

A Honor Roll – Lilah Keaton, Isabelle Luffman, Colton Naylor, Dominic Overcash, Carrington Pitcher, Ellie Wallace, Jaxon Whisenhunt.

A/B Honor Roll – Caroline Bauguess, Audrina Bledsoe, MaKayla Boland, Chloe Christian, Addison Connell, Emmanuel Perez-Villanueva, Taylor Shenberger, Nicholas Smyers, Sierra Sylvester, Gage Williams.

William Ellis

Middle

Grade 6

A Honor Roll – Rylan Berrier, Ava Blackburn, Ava Brown, Addison Buchanan, Elijah Chaffin, Maxwell Cornatzer, Quinn Cornatzer, Raegan Davis, Ryann Davis, Wesley Davis, Dashel DesNoyers, Corbin Drum, Kendall Fulk, Avery Fussell, Dylan Garwood, Kyndall Glass, Xaiden Groff, Jonathan Hanes, Tate Helton, Zachary Hirata, Emily Hollar, Gavin Horton, Lakin Humphrey, Noah Hutchens, Justice Little, Avery Mallory, Eric Martinez-Grande, Samara McDaniel, Allie Miller, Emma Robison, Alexa Roldan, Jenna Scoggins, Brent Sealey, Hayden Smith, Carden Stroud, Gwynyth Swan, Harper Tutterow, Zoe Wallace, Cameron White.

A/B Honor Roll – Samuel Angell, Braylon Arnold, Maxwell Baldwin, Bailey Bennington, Addison Bost, Jonas Bost, Patrick Brady, Emmie Burris, Sav’ion Byers, Brylie Creel, Asly Cruz, Leah Cruz, Keara Dowd, Samira Elbably, Joshua Gage, Xandria Gerrety-Boykin, Sultan Guver, Colt Hankins, Evan Helms, Hannah Hill, Aiden Horton, Landon Hughes, William Jones, Davis Kiger, Emma McCray, Lylah McGowan, Madalyn McVey, Billy Melton, Dakota Melton, Kate Nicholson, Edris Oliver, Caitlyn Perry, Logan Register, Benjamin Reid, Kayden Richardson, Morgan Richardson, Marion Shelton, Riley Shortt, Lillyanne Simmons, Jacob Steelman, Gage Taylor, Palmer Thomason, Reid Tilley, Alexander Toburen, Brianna Tolar, Carson Walker, Melanie Watson, Corbin Williams, Meghan Woody.

Grade 7

A Honor Roll – Bailey Aderhold, Kaleigh Allen, Danica Bailey, Kori Bailey, Ava Beauchamp, Owen Blakley, Abigail Clairmont, Jadyn Davis, Casimiro Garcia, Elliott Gould, Angelea Harris, Zoe Hendrix, Andrea Keller, Abigail Lankford, Caswell Moore, Lila Moore, Nathaniel Norman, John Pisciotta, Lanna Robinson, Andrew Rowe, Alice Rucker, Kelsey Smith, Makayla VanMeter, Katherine Wilson, Logan Zuleger, Cyrus Zwanzig.

A/B Honor Roll – Jackson Boger, Carly Crouch, Ellie Deas, Parker Faircloth, Jennifer Ferguson, Stella Frye, Daniela Hernandez-Pacheco, Stacy Hinz, Lukas King, Adelia Lane, Victoria McFarlin, Riley McNeil, Brooke Miller, Amara Mills, Jacob Patton, AuBrie Pulaski, Colt Ratliff, Ayden Sanders, Nickalai Self, Jackson Shook, Madison Shrewsbury, Riley Spaugh, Austin Sweet, Brady Vallance, Luke Wayne, Catherine White, Ava Williams, Olivia Williams

Grade 8

A Honor Roll – Sophia Aguilar, Klever Araniva Benitez, Emily Britt, Claire Burris, Grayson Busse, Nicholas Clairmont, Elliott Erlandsson, Thomas Essic, Lauren Hampton, Cindy Hernandez-Moreno, Berkley Hoge, John Holcomb, Dakota Jones-Lee, Dylan Lane, Sean Lane, Cooper Love, Katelyn Murphy, Dixie Myers, Elliot Newsome, Jackson Powers, Sarah Rajacich, Hannah Reid, Archer Richardson, Jasmine Rivers, Ryder Strickland, Caroline Thompson, Logan Tronsen, Ryan Whitten, Emma Willard.

A/B Honor Roll – Jackson Allen, Erika Arellano, Autumn Atkinson, Benjamin Barney, Izabella Barrera, Benjamin Bomar, Joey Bradley, Keegan Bretzke, Brayden Brooks, Jillian Brown, Sara Coffey, Brooklynn Colbert, Andrew Collins, Nathan Darnell, Stephen Davis, Maria Foley, Alexis Frogge, Jack Gould, Adam Gregory, Abdullah Guver, Sontee Harriman, Maddison Hemmings, Zachary Hill, Evan Hughes, Hunter James, Lance Jones, Andrew Krause, Kaylee Lewis, Gavin Lucus, Dylan Maginnis, Vincenzo Marsella, Dustin McMinn, Brian Miller, Cora Nicholson, Ryan Olmedo-Griffin, Evelyn Peters, Charlotte Reece, Kate Sakai, Elizabeth Sanchez-Teran, Ava Sanders, Justin Sealey, Shealeigh Sheets, Noah Shore, Hunter Steele, Kason Stewart, Skylar Whittington, Addison Wilson, Avory Wilson.