• 52°

Davie Schools high school academic honor students

Ninth Grade

A Honor Roll: Sarah Allard, Logan Allen, Mia Allen, Ava Bandy, Amelia Baysinger, Olivia Blue, Ashley Butero, Zebulon Chapman, Tatum Davis, Elizabeth Dorsett, Katie Dyson, Erin Engstrom, Sadie Essic, Dyllan Everhardt, Ryan Fussell, Nathan Hampton, Nathaniel Haskin, Tyler Hayes, Emma Helton, Nathan Horne, James Horton, Luca Iacopi, Emma James, Carly Jaycocks, Presley Jones, Madelyn Kenney, Moriah Little, Gabriel Lucus, Isaac McCullar, Cole Myers, Laura Newsom, Lauren Patterson, Rebecca Petersen, Sarah Petersen, Mallie Poplin, Belle Retko, Jack Reynolds, Brianna Robbins, Stuart Robertson, Mary Catherine Rolland, Turner Rosenbaum, Tanner Rouse, Anna Sloan, Madison Smith, McKenzie Stakely, Hailee Stanley, Luke Stillson, Savannah Swisher, Adam Szewczyk, Summer Thurlow, Aidan Treier, Jackson Trivette, Valerie Vides, Carly Wall, Luke Williams, Andrew Wilson, Kennedy Wise, Roman Yauri, Abigail York.

A/B Honor Roll: Bethany Adams, Lillian Allison, Yasmin Andrade, Nathaniel Andrews, Elijah Atkins, Oleda Bailey, Joshua Baity, Sophia Barnett, David Bates, Cheyanne Beasley, Isabelle Beasley, Korrie Beauchamp, Savannah Beeker, Caroline Bliss, Lucille Bomar, Robert Bostic, Matthew Breeden, Samuel Briggs, Mckaylyn Brown, Jennifer Calderon-Jaimes, Maria Carrillo-Brito, Justin Collins, Madison Collins, Hayley Cornell, Addyson Cox, Benjamin Crenshaw, Reed Cunningham, Madelyn Damazo, Chaylyn Dendy, Rachel Devereaux, Natalie Dezarn, Megean Dixon, Skylar Doby, Alana Eddleman, Damen Edwards, Madison Fendley, Candice Foster, Christopher Gonzalez, Ashley Gough, Madison Griffin, Alice Grubb, JonMichael Guilbault, Alfred Hamer, Isabel Harrelson, Kierstyn Head, Alicia Hernandez-Salgado, Taylor Hilliard, Sierra Hites-Pruitte, Kayla Hundley, Nobia Iqbal, Christopher Jijon Sanchez, Elizabeth Jones, Vanessa Jones, Gavin Keaton, Hannah Keller, Mattison Killian, Merritt Killian, Kendall Kinser, Kaylee Krause, Morgan Kreger, Madeline Light, Ashley Lipscomb, Blake Little, Elena Lopez, Kolby Lowe, Alexandreus Lyons, Lucano Marks, Heather Martinez, Ronaldo Martinez Diaz, Andrea McBride, Anna McCullough, Janelle Melton, Sophie Miller, Mikayla Monk, Hannah Morgan, Richard Morris, Luke Morton, Jackson Nixon, Anna Ortiz, Ethan Page, Alexander Petros, Lauren Phillips, Katelyn Pollard, Vernon Prater, Logan Ramsey, Jonathan Reagan, Gage Recktenwald, Kristen Reid, Emily Reynolds, Landen Reynolds, Nora Rhyne, Trevor Richardson, Tyler Ruble, Cinthia Santos-Pelaez, Katherine Saucedo, Monica Segovia-Hernandez, Evan Shives, Clancy Shore, Memelee Smalley, Eliza Smith, Makayla Smith, Tyler Snyder, Rhylie Stanberry, Shelby Starnes, Izaveon Stringer, Avery Taylor, Isaiah Teasley, Timothy Thurlo, Calista Turcios, Nathan Whitley, Ashton Williams, Garrett Wolford, Ethan Woollard, Olivia Wooten, Kenia Yareli-Cuadra, Tyson Youmans, Xander Youmans, Lauryn Yountz.

10th Grade

A Honor Roll: Logan Ashby, Casey Atwood, Chasity Bias, Joseph Boyle, Sarah Bracken, Annabel Burcham, Zoe Clark, Alexis Cook, Austin Cook, Carter Cooke, Jessica Crosby, Cheyenne Daniel, John Davenport, Teairah Dillon, McKenzie Ellis, Mary Grace Faircloth, Kaitlyn Fletcher, Emerson Frantz, Blakley Freeman, Karli Fuller, Phillip Fuller, Carley Green, Samuel Hendrix, Amber Herpfer, Ruth Hites, Brooks Johnson, Kaylee Lanning, Destiny Lay, Austin Leonard, Alexis Mann, Colby McQueen, Darius Myers, Mackenzie Myrick, Shane O’Brien, Anthony Perdue, Cielo Pina-Arroyo, Parker Prysiazniuk, Howard Rhile, Paige Riordan, Connor Robertson, Yosari Rodriguez-Recendiz, Regan Shoemaker, Cameron Simmons, Alayna Smith, Grace Smith, Cassie Smyers, Evan Steele, Vanity Steele, Hayden Strickland, James Warner, Riley White, Aaron Williams.

A/B Honor Roll: Ian Agientas, Elizabeth Anderson, Aisulu Ball, Melannie Benitez, Noah Bohannon, Morgan Bretzke, Owen Brown, Thomas Brown, Emily Bucklin, Haley Campbell, Chandler Carter, Rylea Carter, Stephen Carter, Megan Cash, Garrett Chandler, Abigail Chilton, Madisyn Cockerham, Alicia Connor, Bryceson Cozart, Savannah Crisp, Payton Crotts, Abbey Custer, Isaiah Cuthrell, Gabrael Day, Samuel Dequenne, Sadie Dillon-Whitehead, Lindsey Dingler, Rebecca Edwards, Landyn Ellis, Noah Etter, Walker Featherngill, David Felts, Trenton Fendley, Jonathan Foster, Grace Fowler, Sky-Lea Fox, Jared Fulk, Hannah Gallimore, Nicholas Garcia, Adam Gledhill, Stephen Gordon, Skylar Grubb, Lillian Haire, Katelyn Hall, Mackenzie Heaggans, Ashley Hicks, Ashlyn Hicks, Matthew Hill, Cassidy Hodges, Katlin Howell, Grace Hurst, Antonia Hutchens, Dakota Hutchins, Emma Ivester, Lachlan Jennings, Madison Johnson, Michelle Johnson, Daniel Johnston, Haley Jones, Olivia Jones, Rachel Jordan, Emerson Justice, William Kelly, Jacey Kennedy, Cassidy Kluttz, Colton Lagle, Kamron Lantz, Amanda Leath, Tiffani Lengerich, Klara Lewis, Emilia Lipnicki, Hali Long, Nathaniel Marshall, Grace Masencup, Savannah McFarland, Bailey McKnight, Maggie McKnight, Joel McLaughlin, Hunter Meacham, Daniel Melgarejo, Joaquin Mena, Logan Miller, Kayla Moore, Emily Moreno-Jimenez, Ulises Navarro, Courtney Neely, Scott Nicholson, Bishop Norman, Kendall Obando-Sanchez, Thomas Olive, Emma Patterson, Lydia Pilcher, Gracia Rapheal, Sara Reagan, James Reid, Matthew Richardson, Alexis Riddle, Logan Robbins, Joshua Robinson, Cristal Romero Benitez, Samuel Rosenquist, Jackson Scully, Caitlyn Sechrist, Aubrey Shoffner, Claire Smith, Mallory Smith, Alexx Spry, Korri Steelman, Mckayla Stokes, Samuel Stone, Michael Tatem, Christian Taylor, Carmen Tomlin, Vanessa Vasquez Rivera, Ivy Walker, Katherine Walton, Michael Werbeck, Carley Whitley, Cheyenne Willard, Ahna Wolfe, Shea Woody, Zhenze Ye, Mia Yelverton, Angela Zamora.

11th Grade

A Honor Roll: Miranda Bailey, Madeline Bell, Tyler Berg, Rachel Bostic, Armissa Bowles, Salem Cartner, Anna Corriher, Latoyia Doulin, Jacob Earnhardt, Lauralynn Ellis, Meredith Everett, Sidnee Everhardt, Sierra Foster, Carson Frakes, Grace Garner, Crate Hall, Peyton Hampton, Mikhail Harris, Sydney Harris, Jacob Hendrix, Kendra Hensley, Emily Henson, Christian Hernandez Lopez, Jose Hernandez-Cuadra, Andrew Hilton, Mason Horne, Abigail Hudson, Kenzie Hunter, Laura Jester, Jacob Juarez, Hannah Mabe, Owen McCormack, Timothy McCraw, Danielle Meyer, Julie Miller, Katlyn Mote, Katelyn Nardone, Dayanna Neely, Nicholas Pinkos, Ashley Plott, Emery Rosenbaum, Allison Smart, Brooke Smith, Victoria Staley, Allissa Stoops, Cara Terry, Solana Whitfield, Hannah Williams, Izaak Woerz, Abby Yount.

A/B Honor Roll: Katie Allen, Alex Alvarado, Carlos Alvarado, Kevin Argueta-Amaya, Beau Atkinson, Mazen Bahgat, Hope Baity, Olivia Baker, Taylor Bare, William Barney, Zackary Bartlett, Laura Becker, Justin Boardwine, Madison Boone, Hunter Bowles, Emily Bracken, Matthew Brannock, Isabella Brown, Rylan Burton, Alyssa Campbell, Chandler Cannoy, Paige Carter, Erin Cartner, Jonathan Cervantes, Justin Chaffin, Latham Chamberlain, William Cheek, Sarah Chernek, Hailey Clampitt, Alexander Coleman, Christopher Cornele, James Davis, Ryan Davis, Victoria Doelzer, Cherylynn Doyle, Brandon Durham, James Evans, Kaitlyn Evans, Morgan Flores, Christopher Florido Nila, Kaitlyn Flowers, Natalie Folsom, Peyton Freeman, Zachary Gantt, Samantha Gibson, Emily Godwin, Macana Goins, Jaclyn Grachen, Lauren Grooms, Dallas Grubb, Ashley Hendren, Robert Hendricks, Cesar Herrera, Emma Hicks, Spencer Hoke, Faith Horne, Eliah Hughes, Abbegail Hurt, Alexa Hutton, Tess Johnson, Victor Johnson, Isaiah King, Matthew King, Kayli Lanier, Addison Lewis, Marceli Lewtak, Micah Little, Olivia London, Sydney Love, Emily Lynch, Trent Mabe, Joseph Mahaffey, Roberto Mariche Flores, Montae McBride, Haley McCulloh, William Merrifield, Dylan Molloy, Austin Oakes, McKenna Oakes, Kimberly O’Rorke, Garrett Penley, Jonathan Quance, Robert Raisbeck, Darcy Ren, James Robbins, Colby Roberson, Miguel Rodriguez, Meggan Rumple, Caitlyn Sagraves, Jacqueline Santamaria Lopez, Monique Sellers, Parker Shelton, Peyton Sherrill, William Sherrill, Cassilyn Shires, Hannah Shore, Emma Slabach, Baylee Smeeton, Kacie Smith, Olivia Smith, Sydney Smith, Cameron Spaugh, Paul Stroud, Clay Summers, Cody Taylor, Brittany Teague, William Trader, Patrick Turner, Taliet Vielza Fiffe, Georgia Visser, Reece Vizcaino, Courtney Wagner, Meredith Wall, Michael Walton, William Ward, Hannah Wells, Carson Whisenhunt, Abbey White, Abigail Wilkins, Averi Wilson, Leah Wolfe, Sydney Wyatt.

12th Grade

A Honor Roll: Emma Allen, Jordan Anderson, Landon Bandy, Cody Beane, Aleyah Beaty, Savannah Beck, Amber Bostic, Avery Boudreau, Haley Bulatko, Christopher Burns, Lilli Butterfield, Ellie Byers, Jacob Byrd, Laura Cain, Valerio Candido Castro, Micah Carroll, Amelia Correll, Alex Crotts, Marvin Del Cid, Anna Devereaux, Madison Dezarn, Emma Dixon, Jesse Draughn, Brandon Dwyer, Hannah Etter, Richard Evans, Sierra Ferguson, Benjamin Foster, Benjamin Fouts, Briannah Freyer, Claire Funderburk, Katie Hager, Joshua Hall, Samuel Heafner, Stephanie Hernandez-Rodriguez, Kathryn Hill, Jada Hoffman, Jonathon Houghton, Brynn Howard, Sarah Impellizeri, Brianna Ingram, Brooke Ireland, Samantha Kovich, Madelyn Kurfees, Patrycja Leszczuk, Mateusz Lipnicki, Olivia Madeja, Katina Marshall, Christina Moore, David Morton, Lillian Murillo, Charles Osborne, Nicholas Page, Idalis Perez, Charleigh Phillips, Hailey Ramsey-Mero, Kristan Reynolds, Larry Roberson, Amber Rogers, Zachary Seamon, Harrison Shives, Kinzie Simpson, Victoria Sinopoli, Samantha Smith, Taylor Smith, Brookelynn Sornig, Jillian Staley, Sara Stanley, Autumn Talley, Bridgett Tierney, Layne Timidaiski, Karly Turner, Claire Wallace, Michelle Werbeck, Catherine Whitley, Shelby Williford, Mason Wilson, Kaitlyn Wrisley, Tyler Zickmund.

A/B Honor Roll: Jeffrey Allen, Kaitlin Allen, Emily Arismendy, Caden Ballou-Tomel, Maria Azucena Barriga Cuanas, Hannah Baysinger, Jacob Beauchamp, Jesse Beeker, Eleanor Bland, Faith Bokeno, Ethan Booie, Mekenna Boswell, Lindsay Bowles, Alexa Brooks, Dung Bui, Victoria Burke, MaKenna Carden, Madison Carter, Ashton Chaffin, Hunter Chamberlain, Bryce Clary, Kimberly Clemo, Destiny Cook, Elizabeth Crenshaw, Michael Dalton, Nora Day, Jared Dequenne, Emilee Dishman, Tylil Dockery, Hannah Durham, Cheyanne Durst, Markus Erlandsson, Hannah Gaddy, Tyra Galloway, Veronica Garcia Rodriguez, Morgan Garner, Matthew Glass, Margaret Goad, Jessica Gonzalez, Shelby Gordy, Katlin Hall, Sydney Hendren, Cody Hendrix, Heather Hepler, Eduardo Hernandez Pacheco, Jacob Humphrey, Hanna Hutchens, Mitchell Ijames, Caitlin Irvin, Jared Johnson, Quinton Johnston, Madison Jones, Evan Jordan, Kelsey Josey, Christopher Kapp, Kristian Kauserud, Lydia Kennedy, Moriah Lane, Kaitlyn Lipscomb, Aaron Locklear, Nicholas Loj, Kiana Lytton, Benton Marklin, Thomas Marks, Evan Marshall, Yobanca Martinez Perez, Martha Martinez-Diaz, Alyssa Mason, Kary Mayes, Brittney McClannon, Matthew McKnight, Coleman McNeil, Jack Messick, Dennis Mosso-Maldonado, Kandice Mullis, Jessica Navarro-Luviano, Ryan Neely, Cassandra Newell, Tabitha Nicholson, Maddison Oakes, Timothy Peeler, Chely Peoples, Samuel Peterson, Grace Prillaman, Elvis Quinteros, Dalton Radford, Jalen Redmond, Christian Renken, Jacob Reno, Preston Robbins, Preston Robertson, Uriel Romero-Catalan, Hannah Ruble, Blake Rummage, Marcus Salazar-Teran, Derek Sark, Joshua Shore, Zackary Shore, Graham Silvey, Christopher Simmons, Cody Smith, Westley Snow, William Southern, Zoe Staley, Marlie Stanberry, Chayse Sullivan, Benjamen Summers, Kendrick Terry, Emily Tesh, Addie Thomas, Kaitlyn Trader, Kathryn Vaughn, Kyle Walsh, Jacob Watson, Katherine Watts, Kinston Whitener, Crayton Wise, Genny Wooten, Madalene Wright, Whitnee Wyrick.

Early College

Ninth Grade

A Honor Roll: Klodia Badal, Annie Banks, Kerry Barber, Isabel Bishop, Esmeralda Chilapa-Marcelino, Vanessa Gamez, Malak Heikal, Olivia Martin, Mason McClamrock, Ashley Redmond, Olivia Tucker.

A/B Honor Roll: Bethany Barbee, Lindsey Bartlett, Marianna Booth, Zackery Cole, Abigail Cornele, Elloree Crotts, Alaina Curtiss, Bailey Dzeskewicz, Hannah Frye, Fernando Gonzales Trejo, Emmanuel Granadero-Trejo, Shahd Heikal, Ana Hernandez-Lopez, Landon Jones, Victoria Jones, Leslie Martinez, Nathan Olinger, Mi’Asiah Scott, Pandora Sheppard, Sarah Woodruff-Carter, Austin Wyatt.

10th Grade

A Honor Roll: Victoria Bailey, Molly Boger, Sally Boger, Ingrid Cadena-Torres, Alysa East, Savannah Jones, Katlyn McCoy, Kaitlyn Roscoe, Kayla Roscoe, Logan Wagner, Sydney Walterman, Zachary Watson.

A/B Honor Roll: Adrianna Barber, Lluvia Bello Cervantes, Abigail Brown, Eric Clifton, Lillian Easter, Bradon Finney, Elex Glidewell, Jaqueline Gonzalez, Avery Killian, Colton Ladd, Alexis Lyons, Estefani Martinez Julian, Morgan Miller, Patricia Nichols, Emma Patterson, Makayla Phelps, Sarah Rogers, Zaid Serrano-Hernandez, Luke Snider, Whitney Ward.